KONST / Litografier / Serigrafi 16192035
nr 1619 2035
Roy Lichtenstein
(1923-1997), USA
Serigrafi, "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:01:22
11/5 19:50:25
Roy Lichtenstein
Läs mer om Roy Lichtenstein